444 48 48

Gazi Hastanesi Beşevler / ANKARA
Untitled Document

Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Merih Bayram'ın sezeryan ile gerçekleştirdiği doğumla siyam ikizi erkekler dünyaya geldi. Hastanemizde sağlıklı bir şekilde ve prematüre olarak dünyaya gelen bebekler kuvöze alındı.

Tıp Fakültesi Hastanemiz tarihinde ilk kez siyam ikizi doğumu olgusu yaşanırken doğumu gerçekleştiren Bayram?a, Prof. Dr. Canan Türkyılmaz ile Doç. Dr. İbrahim Hirfanoğlu eşlik etti.

Ameliyatta ayrıca Uzm. Dr. M.Aykut Özek, Uzm. Dr. Pınar Çalış, Uzm. Dr. Halis Özdemir, Anestezi Prof. Dr. Berrin Günaydın, Pediatri Prof. Dr. Ebru Ergenekon ile Pediatri Uzm. Dr. Başak Gürsoy da yer aldı.

Prof. Dr. Merih Bayram, sezeryan ilk gerçekleşen doğumun başarılı geçtiğini ve bebeklerin sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, "Meslek kariyerimde ilk kez siyam ikizleri doğumuna katılıyorum. Zaten dünyada bu tip doğumlar nadir gerçekleşir. Bebekler, göğüs kafesi ve karından birleşikler, ortak kullandıkları tek organ karaciğer, onun dışındaki bütün organları çift görünüyor. Bundan bebeklerin detaylı muayene ve testleri sorasında ayrılmaları konusunda nasıl bir yol izleyeceğimizi tespit edeceğiz" dedi.

Bayram, hastanın devam eden ağrıları nedeniyle doğumu zorunlu olarak planladıkları süreden önceye aldıklarını söyledi. Bebeklerin prematüre doğmaları nedeniyle ayırma ameliyatı için süreye ihtiyaçları olduğunu ifade eden Bayram, tespit edilen ilk bulgulardan bebeklerin ayrılması için engel gözükmediğini ve bu operasyonun da muhtemelen 1 ya da 2 ay içinde Tıp Fakültemiz hastanesinde gerçekleşeceğini söyledi.

Bayram, siyam ikizi olgusunun dünya üzerinde 140 binde bir görülen bir durum olduğunu hastanemizde 4 kilo 70 gram olarak doğan bebeklerin 34 haftalık olarak dünyaya geldiğini sözlerine ekledi.

Diyarbakır Devlet Hastanesi'nde sevkle üniversitemize başvuran hastamız Necla Akbulut'un sağlık durumunun iyi olduğu, siyam ikizleriyle birlikte 9'uncu kez doğum yaptığı, bu doğumların 4'ünün sezeryan ile gerçekleştirdiği açıklandı.

Diğer Duyurular

İç HASTALIKLARI ANABİLİM DALI, NEFROLOJİ BİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. MAHMUT ŞÜKRÜ SİNDEL VEFAT ETMİŞTİR.

EMZİRME VE BEBEK BAKIM ODASININ YENİLENMESİ

T.C. Ankara Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Hastanemize “Ankara İli İnmede Altın Saat Yönetimi” ne Katkılarından Dolayı Verilen Teşekkür Belgesi

Kamuoyuna Açıklama

Anesteziyoloji Eğitimi Uluslararası Akreditasyon Belgesi

Tütün Afiş Yarışması Ödül Töreni

Gazi Üniversitesi Hastanesi ve Acil Servisi her zaman olduğu gibi halkımıza hizmette 1. sırada

2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu Geçici 75. Maddesi İçin Başvuru Duyurusu

ÜNİVERSİTEMİZ SAĞLIK ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ GAZİ HASTANESİNDE SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA, YAYINLANMIŞ OLAN KESİN LİSTE ÜZERİNDEN GEÇİŞ YAPMAYA HAK KAZANANLARIN HAZIRLAMASI GEREKEN EVRAKLAR

Hastanemiz E Blok 11. Kattaki spor ve dans etkinliklerinin tanıtım derslerinin programı

Üniversitemiz Sağlık Araştırma Ve Uygulama Merkezi Gazi Hastanesinde Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerinin Sürekli İşçi Kadrolarına Geçirilmesine İlişkin sınav itirazları sonucu kazananlara ait kesin liste. İlanen duyurulur

Enfeksiyon Hastalıkları Ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Ulutan’nın Emeklilik Töreni

KADROLU İŞÇİ SÖZLEŞMELERİ İLE İLGİLİ EKSİK EVRAKLARIN TAMAMLANMASI

SAĞLIK ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ GAZİ HASTANESİNDE SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇİŞ SINAV SONUÇLARI

GAZİ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ GAZİ HASTANESİNDE SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇİŞ AŞAMASINDA SINAVA GİRMEYE HAK KAZANANLARA AİT KESİN LİSTE ÜZERİNDEN SINAV TAKVİMİ