444 48 48

Gazi Hastanesi Beşevler / ANKARA

Genel Bilgiler

Çocuk Cerrahisi uzmanlık dalı; bazı cerrahların kendilerini çok da eski olmayan bir dönemde, II. Dünya Savaşı'ndan hemen önce, sadece bebek ve çocukların konjenital ve kazanılmış cerrahi hastalıklarıyla uğraşmaya adamalarıyla ortaya çıkmış ve çocuk cerrahlarının sayısı zamanla dünyada binlerle, ülkemizde yüzlerle ifade edilebilecek sayıya ulaşmıştır. Çocuk cerrahisinin geçtiğimiz 50-60 yıl içinde göstermiş olduğu hızlı gelişme, cerrahların niteliğindeki iyileşme, bilgi birikimi ve bağlantılı uzmanlık dallarındaki (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Neonatoloji, Anesteziyoloji vb.) gelişim yanında, teknolojiye ve bunun ürünü olan çeşitli araç gereçlere de bağlıdır.

Çocuk cerrahisinin ülkemizdeki öncü iki kliniğinden (Hacettepe Üniversitesi ve Ege Üniversitesi) yetişen çocuk cerrahları yurdun çeşitli bölgelerine dağılmış ve gittikleri yerlerde yetiştirdikleri bir sonraki nesil çocuk cerrahları da başka merkezlerin kuruluşunda görev almışlardır. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı da bunlardan biridir ve 1985 yılında kurulmuştur.

Hastanemiz C Blok 12.katında ayaktan ve D Blok 12. katında 21 yataklı servisinde yatarak tedavi hizmetlerini yürüten Anabilim Dalımızda; 6 Öğretim Üyesi, 4Araştırma Görevlisi, 10 Hemşire ve 7 Yardımcı Personel görev yapmaktadır. Anabilim Dalımız ayrıca Yenidoğan, Süt Çocuğu ve Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinde de hasta takibi yapmaktadır.

Verilen Hizmetler

Anabilim Dalımızda; baş, boyun, toraks, gastrointestinal sistem, yumuşak doku ve genitoüriner sisteme ait doğumsal anomalilerin ve edimsel hastalıkların cerrahi tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

1995 yılında Anabilim Dalımıza bağlı olarak kurulan Çocuk Ürolojisi Bilim Dalında da hizmetlerimiz kesintisiz yürütülmektedir.

Anabilim Dalımızda; ürodinami, anorektal ve kolonik manometri, gastrointestinal ve ürolojik endoskopi, laparoskopi üniteleri bulunmaktadır.

Nasıl Randevu Alabilirim?

Anabilim Dalımızda sağlık hizmeti, acil durumlar dışında randevulu olarak sunulmaktadır.

Telefon İle Randevu

Poliklinik randevularımız her hafta cuma günü açılarak, haftalık verilmektedir.

Çağrı merkezimizden hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında telefonla randevu verilmektedir. Randevu telefonumuz 444 48 48'i arayarak randevu alabilirsiniz.

Telefonla randevu alırken, T.C. kimlik numaranızı hazır bulundurunuz ve lütfen randevu sekreterinin soracağı soruları doğru cevaplayınız.

Diğer Randevu Bilgileri

Öğretim üyeleri muayenesi için; C Blok 12. kat Öğretim Üyeleri sekreterliğine bizzat başvurabilir veya (312) 202 62 19 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Randevu tarihinizde; size verilen randevu saatinden yarım saat önce poliklinikte olunuz. Resmi işlemleriniz esnasında T.C. kimlik numaranızın olduğu resmi kimliğin ibraz edilmesi gerektiğinden, yanınızda bulundurunuz.

İletişim

Çocuk Cerrahisi Kliniği: D Blok 12. Kat
Tel: (312) 202 62 96 / 202 62 58

Çocuk Cerrahisi Öğretim Üyeleri Polikliniği: C Blok 12. Kat
Tel: (312) 202 62 19

Çocuk Cerrahisi Polikliniği: C Blok 12. Kat
Tel: (312) 202 62 17 / 202 62 18

Doktorlarımız
Kaybettiğimiz Değerler

Saygıyla anıyoruz...
Anabilim Dalı Duyuruları
Henüz duyuru yayımlanmamış.