444 48 48

Gazi Hastanesi Beşevler / ANKARA

Genel Bilgiler

Kulak Burun Boğaz Hastalıklarının tüm alanlarında hizmet veren Anabilim Dalımız 1979 tarihinde kurulmuştur. Anabilim Dalımız sağlık hizmetleri; Tıp Fakültesinde verilen lisans eğitimi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsünde verilen lisansüstü eğitim ile entegre bir şekilde; yatarak ve ayaktan (poliklinik) tedavi hizmetleri olarak sunulmaktadır.

22 yatak kapasiteli servisimiz, 6 polikliniğimiz, 3 ameliyat odamız, Odyoloji Bilim Dalı'na bağlı Prof. Dr. Necmettin AKYILDIZ İşitme, Konuşma, Ses ve Denge Bozuklukları Merkezimiz ve Çayyolu ek hizmet binasında hizmet sunan Anabilim Dalımızda; 17 Öğretim Üyesi, 10 Araştırma Görevlisi, 10 Hemşire, 4 Uzman Odyolog, 1 Uzman Özel Eğitim Öğretmeni, 5 Odiyometrist ve 7 Sağlık Teknikeri görev yapmaktadır.

Kulak Burun Boğaz Hastalıklarının teşhis ve tedavisi için; endoskop, mikroskop, robot eşliğinde lazer ve radyofrekans gibi yüksek teknolojik cihazların kullanıldığı Anabilim Dalımız'da yıllık yaklaşık 3000 ameliyat, 8000 ayaktan tedavi ve 5000 odyolojik test hizmeti verilmektedir.

Verilen Hizmetler

Anabilim Dalımız, akademik alanda önemli hakemlik ve danışmanlık merkezidir. Öğretim üyelerimiz ve uzmanlarımız; ülkemizin sağlık, eğitim, özel eğitim ve engellikle ile ilişkili konularda çalışan pek çok resmi ve gönüllü komisyonunun üyesi veya danışmanıdırlar. Sivil toplum örgütleriyle işbirliği alanında ulusal ve uluslararası projeler gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmektedirler.

Yataklı servisimiz, laboratuvarımız ve polikliniklerimiz "engelli dostu" olarak planlanmıştır. Anabilim Dalımızda her türlü sağlık hizmeti sunumunda engellilere öncelik tanınmaktadır. Ancak hastalarımızın önemli bir kısmının işitme engelli veya kronik hastalık grubuna girdiği göz önüne bulundurulduğunda, bu hastalarımızın kendi içinde bir sıralamasının olması ve bekleme süresinin oluşması kaçınılmazdır.

Anabilim Dalımız, özellikle işitme engellilerle ve aile üyeleriyle görüşme ve bilgilendirme yapabilecek düzeyde Türk İşaret Dili bilen uzman ve personele sahiptir.

Anabilim Dalımızda ileri teknoloji ve cerrahi teknik kullanılarak;

  • Kulak Burun Boğaz Hastalıklarının yaygın ameliyatları olan; adeno-tonsilektomilerden, ileri otolojik (timpanoplasti, mastoidektomi, stapedektomi, koklear implant, kemiğe implante cihaz vb.) ve nörootolojik (vestibuler nörektomi, akustik tümör cerrahisi, fasiyal ve trigeminal sinir dekompresyon ameliyatları vb) girişimlere,
  • Septum cerrahisinden her türlü endoskopik nazal, paranazal sinüs ve kafa tabanı cerrahisine,
  • Horlama ve obstrüktif uyku apnesi cerrahisi ile ilgili bütün cerrahi tekniklere,
  • Kulak, burun ve boğazla ilgili estetik-rekonstruktif cerrahi girişimlere,
  • Baş-boyun ve onkolojik cerrahide; kulak burun boğaz bölgesindeki benign ve malign her türlü tümörün rezeksiyonuna,
  • Tiroid ve tükürük bezlerine yönelik cerrahi girişimlere, kadar geniş bir alanda hizmet verilmektedir.

Anabilim Dalımızda uyku laboratuvarı sertifikasına sahip öğretim üyeleri tarafından; polisomnografi, poligrafi, watchpad, sleepstrip gibi obstrüktif uyku apnesi ve horlama tanısında kullanılan testler yapılmaktadır.

Prof. Dr. Necmettin AKYILDIZ İşitme, Konuşma, Ses ve Denge Bozuklukları Merkezi

Nasıl Randevu Alabilirim?

Anabilim Dalımızda sağlık hizmeti, acil durumlar dışında randevulu olarak sunulmaktadır.

Telefon İle Randevu

Poliklinik randevularımız her hafta cuma günü açılarak, haftalık verilmektedir.

Çağrı merkezimizden hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında telefonla randevu verilmektedir. Randevu telefonumuz 444 48 48'i arayarak randevu alabilirsiniz.

Telefonla randevu alırken, T.C. kimlik numaranızı hazır bulundurunuz ve lütfen randevu sekreterinin soracağı soruları doğru cevaplayınız.

Diğer Randevu Bilgileri

Öğretim üyeleri muayenesi için; C Blok 14. kat Öğretim Üyeleri sekreterliğine bizzat başvurabilir veya (312) 202 64 25 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Çayyolu Ek Hizmet Binası için (312) 233 40 40 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Randevu tarihinizde, size verilen randevu saatinden yarım saat önce poliklinikte olunuz. Resmi işlemleriniz esnasında T.C. kimlik numaranızın olduğu resmi kimliğin ibraz edilmesi gerektiğinden, yanınızda bulundurunuz.

İletişim

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniği: D Blok 14. Kat
Tel: (312) 202 64 80

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Polikliniği: C Blok Asma Kat
Tel: (312) 202 40 80-81-82

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Öğretim Üyeleri Polikliniği: C Blok 14. Kat
Tel: (312) 202 64 25 - (312) 202 64 26 - (312) 202 64 24

Prof. Dr. Necmettin AKYILDIZ İşitme, Konuşma, Ses ve Denge Bozuklukları Merkezi: D Blok 4. Kat
Tel: (312) 202 52 49

Doktorlarımız
Kaybettiğimiz Değerler

Saygıyla anıyoruz...
Anabilim Dalı Duyuruları
Henüz duyuru yayımlanmamış.