444 48 48

Gazi Hastanesi Beşevler / ANKARA

Genel Bilgiler

Anabilim Dalımız 1982 yılında, Dr. Coşkun İkizler başkanlığında, Dr. Sait Aşlamacı ve Dr. Atılay Taşdelen tarafından Trafik Hastanesi olarak bilinen Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesinde kurulmuş ve o tarihte açık kalp ameliyatlarının yapılabildiği 3 merkezden birisi olmuştur. 1983 yılında Dr. Ali Yener'in bölüm kadrosuna dahil olmasıyla koroner arter cerrahisi yapılmaya başlamıştır. Anabilim Dalımız 1986 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi binasına taşınmıştır.

Misyonumuz; evrensel değerler ışığında, tıp, bilim ve teknoloji birikiminden yararlanarak ülkemiz geleceği için nitelikli cerrahlar yetiştirmek, sağlığın korunması ve hastaların tekrar sağlıklarına kavuşturulmasında toplumun yararını önceleyen sağlık hizmetini sunmaktır.

Vizyonumuz; Tıp Fakültesi eğitiminin bir parçası ve modern cerrahi uygulamalarının deneyimli bir ekip ile yürütüldüğü uzmanlık eğitim merkezi olarak; üreteceği bilgi ve sağlık hizmeti ile ulusal ve uluslararası tıp alanında öncü bir anabilim dalı olmaktır.

27 yatak kapasiteli servisimiz, 11 yataklı yoğun bakımımız ve 3 ameliyat odamız ile hizmet vermekte olan Anabilim Dalımızda; 9 Öğretim Üyesi, 1 Uzman Doktor, 3 Araştırma Görevlisi, 2 Perfüzyonist, Ameliyathane Hemşiresi ve 19 Hemşire görev yapmaktadır.

Her türlü doğumsal ve erişkin kalp hastalıkları ile damar hastalıklarının cerrahi tedavisinin uygulanabildiği Anabilim Dalımızda günümüze kadar 5000 üzerinde açık kalp ameliyatı gerçekleştirilmiştir.

Klinik ve deneysel çalışmaların yürütüldüğü Anabilim Dalımızda; deneysel araştırmalar Fizyoloji Anabilim Dalı işbirliği ile laboratuvar ortamında genellikle kobay kalbinde yapılmaktadır. Klinik çalışmalar; kardiyak iskemi, kardiyopleji ve kalp akciğer pompasının etkileri konuları üzerine yoğunlaşmış olup Anabilim Dalımız bünyesinde yürütülmektedir.

Verilen Hizmetler

Anabilim Dalımızda;

  • Erişkin Kalp Cerrahisi Ameliyatları
  • Çocuk Kalp Cerrahisi Ameliyatları
  • Atardamar Tıkanıklıklarına Yönelik Açık ve Kapalı Girişimler
  • Variköz Venlere Yönelik Açık ve Kapalı Girişimler
Nasıl Randevu Alabilirim?

Anabilim Dalımızda sağlık hizmeti, acil durumlar dışında randevulu olarak sunulmaktadır.

Telefon İle Randevu

Poliklinik randevularımız her hafta cuma günü açılarak, haftalık verilmektedir.

Çağrı merkezimizden hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında telefonla randevu verilmektedir. Randevu telefonumuz 444 48 48'i arayarak randevu alabilirsiniz.

Telefonla randevu alırken, T.C. kimlik numaranızı hazır bulundurunuz ve lütfen randevu sekreterinin soracağı soruları doğru cevaplayınız.

Diğer Randevu Bilgileri

Öğretim üyeleri muayenesi için; C Blok 6. kat Öğretim Üyeleri sekreterliğine bizzat başvurabilir veya (312) 202 56 19 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Randevu tarihinizde, size verilen randevu saatinden yarım saat önce poliklinikte olunuz. Resmi işlemleriniz esnasında T.C. kimlik numaranızın olduğu resmi kimliğin ibraz edilmesi gerektiğinden, yanınızda bulundurunuz.

İletişim

Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği: B Blok 2. Kat
Tel: (312) 202 67 96

Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitesi: B Blok 2. Kat
Tel: (312) 202 67 37

Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği: C Blok 6. Kat
Tel: (312) 202 56 19

Kalp ve Damar Cerrahisi Öğretim Üyeleri Polikliniği: C Blok 6. Kat
Tel: (312) 202 56 19

Doktorlarımız