444 48 48

Gazi Hastanesi Beşevler / ANKARA

Genel Bilgiler

Acil Tıp Anabilim Dalı 26 Haziran 2001 tarihinde kurulmuştur. 2002 yılından bu yana başladığı asistan eğitiminde 35 uzman yetiştirilmiştir. Anabilim Dalı bünyesinde; 5 öğretim üyesi, 30 araştırma görevlisi ve yaklaşık 90 idari personel görev yapmaktadır. Tıp Fakültesi son sınıf öğrencilerinin en etkin staj alanı olan Anabilim Dalımızda 6 haftalık dönemlerle, 40 intern doktor staj yapmaktadır. Anabilim Dalımız akademik kadrosu; Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerine de temel ilk yardım konularında teorik ve pratik eğitim vermektedir.

750 metrekare alanda hizmet vermekte olan ve Ankara ilindeki Üniversite Hastaneleri içinde en fazla 112 ambulansına cevap veren Anabilim Dalımızda yıllık yaklaşık 60.000 erişkin hastaya en kaliteli şekilde hizmet verilmektedir.

Verilen Hizmetler

Anabilim Dalımıza şahsen ayaktan başvuran hastalar; öncelikle ilk muayene odamıza alınırlar ve burada görevli paramedik tarafından triyaj (hastalıklarının aciliyet sırasına göre muayene odalarına alınması) yapılır. Kayıt işlemleri gerçekleştirildikten sonra, muayene odalarımızda uzman doktorlarımızın görüş ve önerileri doğrultusunda asistanlarımızın değerlendirmeleri ile ilk müdahale, tanı ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir. Hastaneye yatması gereken hastalar, hastalıklarıyla ilgili bölümlerin konsültan doktorlarına danışılır.

Anabilim Dalımıza ait Acil Servisimizde; her türlü erişkin hastaya ilk müdahale, resusitasyon (yeniden canlandırma) ve acil hastalıkların (kalp krizi, kalp ritim bozuklukları, yüksek ateş, karın ağrıları, mide kanamaları, inme (felç), kesiler, kırıklar, trafik kazaları, düşmeler, ani kalp durması, darplar, zehirlenmeler, intihar girişimleri vb.) tedavisi yapılabilmektedir.

Nasıl Randevu Alabilirim?

Anabilim Dalımız 365 gün, 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir.

İletişim

Acil Servis: A Blok Zemin Kat

Acil Tıp Anabilim Dalı Güvenlik: A Blok Zemin Kat
Tel: (312) 202 50 80

Acil Tıp Anabilim Dalı: A Blok 1. Kat
Tel: (312) 202 55 17

Doktorlarımız
İş akış Şeması