Genel Bilgiler

Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı'nın kurulması çalışmaları, 1978 yılı başlarında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinin kurulma çalışmaları ile birlikte Ankara İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi Başkanı Dr. Onur KUMBARACIBAŞI'nın Dr. Hızır ALP'e teklifi ile başlamıştır.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi hizmetlerine, 1979 yılında Ankara Trafik Hastanesinde başlamıştır. Aynı yıl Dr. Hızır ALP, Dr. Necdet ÇEVİKER ve Dr. Kemali BAYKANER'i de yanına alarak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi AD temellerini atmıştır.

2015 yılı başında Anabilim Dalımız Avrupa Beyin ve Sinir Cerrahisi Dernekleri Birliği (EANS) tarafından verdiği asistan eğitimi ve altyapı imkanları açısından değerlendirilmiş ve Avrupa Birliği Standartlarında bir beyin cerrahisi kliniği olarak tescil edilerek tam akreditasyon almaya hak kazanmıştır.

Kurulduğundan itibaren; 52 uzman yetiştiren Anabilim Dalımız 9 profesör, 5 doçent ve 2 yardımcı doçent yetiştirerek ülkemizin akademik kadrolarına da katkıda bulunmuş, bugün itibariyle yaklaşık 150 uluslararası, 200 ulusal yayın ve sayısız bildiri üretmiştir. Doktorlarımız aynı zamanda ulusal ve uluslararası camiada akademik tecrübelerini sürekli diğer meslektaşları ile paylaşmaktadır.

Polikliniklerimiz, Gamma Knife socerrahi Merkezimiz, 12 yoğun bakım yatağımız ve toplam 30 (erişkin ve çocuk) servis yatağımız ile ayaktan ve yatarak tedavi hizmetleri sunan Anabilim Dalımızda yıllık ortalama 24.686 hasta muayenesi, 1.780 cerrahi girişim ve 678 Gamma Knife Radyocerrahi girişimi yapılmaktadır.

Verilen Hizmetler

Anabilim dalımız dünya standartlarında, üst düzey teknolojik altyapısı ile beyin ve sinir cerrahisi branşının ilgilendiği her konuda hastalarına hizmet vermektedir. Gamma Knife, İntraoperatif Manyetik Rezonans Görüntüleme, İntraoperatif Monitör, O-Arm, Cerrahi Mikroskop, CUSA, Endoskopik ve Stereotaktik Donanımlar ile tanı ve tedavisi gerçekleştirilen konulardan bazıları şunlardır:

  • Pediatrik Beyin Cerrahisi
  • Omurga Cerrahisi
  • Fonksiyonel Beyin Cerrahisi
  • Epilepsi Cerrahisi
  • Onkolojik Cerrahiler
  • Vasküler Cerrahiler
  • Gamma Knife Radyocerrahisi

Doktorlarımız

Nasıl Randevu Alabilirim?

Anabilim Dalımızda sağlık hizmeti, acil durumlar dışında randevulu olarak sunulmaktadır.

Telefon İle Randevu

Poliklinik randevularımız her hafta cuma günü açılarak, haftalık verilmektedir.

Çağrı merkezimizden hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında telefonla randevu verilmektedir. Randevu telefonumuz 0312 911 48 48'i arayarak randevu alabilirsiniz.

Telefonla randevu alırken, T.C. kimlik numaranızı hazır bulundurunuz ve lütfen randevu sekreterinin soracağı soruları doğru cevaplayınız.

Diğer Randevu Bilgileri

Öğretim üyeleri muayenesi için; C Blok 1. kat Öğretim Üyeleri sekreterliğine bizzat başvurabilir veya (312) 202 51 16 / 202 51 19 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Randevu tarihinizde, size verilen randevu saatinden yarım saat önce poliklinikte olunuz. Resmi işlemleriniz esnasında T.C. kimlik numaranızın olduğu resmi kimliğin ibraz edilmesi gerektiğinden, yanınızda bulundurunuz.

Detaylı randevu işlemleri için tıklayınız.

Akış Şeması

İletişim

Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Polikliniği: C Blok 1. Kat
Tel: (312) 202 51 16 / 202 51 19

Çocuk Beyin Cerrahisi Bilim Dalı: C Blok 1. Kat
Tel: (312) 202 51 22

Gamma Knife Ünitesi: C Blok -1. Kat
Tel: (312) 202 41 14