Genel Bilgiler

Anabilim dalımız akademik faaliyetlerine 1983 yılında, Acil Yardım ve Trafik Hastanesi’nde pediatri kliniği içinde 1 öğretim üyesi odası, 6 hasta yatağı ve 1 poliklinik ile başlamıştır.

1986 yılı sonlarında Gazi Hastanesi Beşevler yerleşkesine taşınan Anabilim Dalımız yataklı kliniği, aynı dönemde bir süreliğine Gölbaşı kampüsünde hizmet vermiştir.

1988 yılında ilk PUVA cihazımız çalışmaya başlamıştır.

1994 yılında Gazi Hastanesi Beşevler yerleşkesindeki yeni binasında önce polikliniğimiz ve daha sonraki yıllarda yataklı kliniğimiz hizmete girmiş ve dermatoloji biliminin dünyadaki gelişimine paralel olarak kliniğimizde yeni üniteler açılmıştır.

Bugün 8 öğretim üyesi ve 24 araştırma görevlisinden oluşan akademik kadrosu ve yeterli sayıda idari kadrosu ile hizmet vermekte olan anabilim dalımız, akademik ve rutin faaliyetlerini sürdürmekte, giderek güçlenen kadrosuyla geleceğe ümitle bakmaktadır.

 

Verilen Hizmetler

Bölümümüz bünyesinde bulunan 4 genel poliklinik, 2 özel takip polikliniği, fototerapi ünitesi, bilgisayarlı dermatoskopi ünitesi, dermatocerrahi ünitesi, ultrasonografi ünitesi, kontakt dermatit ünitesi, saç hastalıkları ünitesi, mantar laboratuvarı ve 22 yataklı dermatoloji servisi ile Türkiye’nin en önde gelen dermatoloji kliniklerinden birisidir.

Deri ve Zührevi Hastalıklar alanında lisans ve tıpta uzmanlık düzeyinde örnek alınacak nitelikte eğitim vermek, bilimsel araştırmalarla ilgili literatüre katkıda bulunmak, alanında ülkemizde ve dünyada önde gelen bir eğitim kurumu olmak amacıyla hizmet vermekte olan Anabilim Dalımızda verilen hizmetler;

  • Kliniğimiz bünyesinde bulunan 4 genel poliklinikte randevulu olarak haftanın her günü hastalarımıza sağlık hizmeti verilmektedir. Bölümümüzün ek olarak Çayyolu Semt Polikliniği’nde hizmet veren genel dermatoloji polikliniği ve Gazi Üniversitesi personel ve öğrencilerine hizmet veren Mediko polikliniği bulunmaktadır.

 

  • Özel takip polikliniklerinde; psöriasis, Behçet hastalığı, deri lenfomaları (Mikozis Fungoides), ürtiker, otoimmün büllü hastalıklar (pemfigus vulgaris, büllöz pemfigoid, dermatitis herpetiformis) ve hidradenitis suppurativa gibi düzenli takip gerektiren hastalıklar izlenmekte ve hastalar en ileri tedavi seçenekleri ile tedavi edilmektedir.

 

  • Fototerapi ünitesinde; PUVA, darbant UVB, lokal PUVA, UVA1, mikrofototerapi (excimer laser) tedavileri uygulanmaktadır. Kliniğimiz Türkiye’de UVA1 ve mikrofototerapi (excimer laser) tedavilerinin uygulandığı nadir merkezlerden birisidir.

 

  • Bilgisayarlı dermatoskopi ünitesinde; bilgisayarlı dijital dermatoskop cihazı ile nevüs, deri kanseri, melanom ve diğer pigmente deri lezyonları incelenmektedir. Malign melanom tansı olan ve melanom açısından yüksek riskli olan hastalara belli aralıklarla tüm vücut nevüs değerlendirilmesi (Total Body Mapping) yapılmaktadır.

 

  • Dermatocerrahi ünitesinde; biyopsi, tırnak çekimi, nevüs eksizyonu, elektrokoter, deri lezyonlarının küretajı, abse drenajı, intralezyonel enjeksiyon, paterji testi ve kriyoterapi uygulamaları yapılmaktadır.                                                                                                                                

 

  • Ultrasonografi ünitesinde; deri hastalıklarının ultrasonografi cihazı ile değerlendirilmekte, psöriasis hastalarında artrit tanısına yönelik inceleme ve hidradenitis suppurativa hastalarında evrelemeye yönelik görüntüleme yapılmaktadır.

 

  • Kontakt dermatit ünitesinde; deri yama testi (patch test) uygulaması yapılmakta ve tekrarlayan kontakt dermatit olan hastalarda tetikleyi alerjenler saptanmaktadır.

 

  • Saç hastalıkları ünitesinde; trikogram ve trichoscan inceleme ile saç hastalıklarının ve saç dökülmesinin tanısı konulup tedavi takibi yapılmaktadır.

 

  • Mantar laboratuvarında, mantar hastalıklarının tanısını koymaya yönelik incelemeler yapılmaktadır ve Wood ışığı muayenesi vitiligo hastalığının, mantar hastalıklarının tanısında kullanılmaktadır.

 

  • 22 servisli dermatoloji servisimizde yatarak tedavi gerektiren hastalıkların takibi yapılmaktadır.

Doktorlarımız

Nasıl Randevu Alabilirim?

Nasıl Randevu Alabilirim?

Anabilim Dalımızda sağlık hizmeti, randevulu olarak sunulmaktadır.

Telefon İle Randevu

Poliklinik randevularımız her hafta cuma günü açılarak, haftalık verilmektedir.

Çağrı merkezimizden hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında telefonla randevu verilmektedir. Randevu telefonumuz 0312 911 48 48'i arayarak randevu alabilirsiniz.

Telefonla randevu alırken, T.C. kimlik numaranızı hazır bulundurunuz ve lütfen randevu sekreterinin soracağı soruları doğru cevaplayınız.

Diğer Randevu Bilgileri

Öğretim üyeleri muayenesi

C Blok 11. Kat Öğretim Üyeleri sekreterliğine bizzat başvurabilir veya (312) 202 61 26 / (312) 202 61 29 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 Özel poliklinik 1
C blok 11.katta Dermatoloji Anabilimdalında yer alan polikliniğimizde takipli psoriasis,Behçet hastalığı ve deri lenfoması(Mikozis Fungodes) hastalarına haftanın hergünü 09.00-16.00 arasında hizmet verilmektedir.

 Özel poliklinik 2
C blok 11.katta Dermatoloji Anabilimdalında yer alan polikliniğimizde takipli ürtiker, otoimmün büllü hastalıklar(pemfigus vulgaris, büllöz pemfigoid,dermatitis herpetiformis) ve hidradenitis suppurativa tanılı hastalara haftanın hergünü 09.00-16.00 arasında hizmet verilmektedir.

Randevu tarihinizde, size verilen randevu saatinden yarım saat önce poliklinikte olunuz. Resmi işlemleriniz esnasında T.C. kimlik numaranızın olduğu resmi kimliğin ibraz edilmesi gerektiğinden, yanınızda bulundurunuz.

Detaylı randevu işlemleri için tıklayınız.

Akış Şeması

İletişim

Dermatoloji Kliniği: D Blok 11. Kat
Tel: (312) 202 61 83

Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Polikliniği: C Blok 11. Kat
Tel: (312) 202 61 26 / (312) 202 61 29

Özel Takip Polikliniği 1 , 2: C Blok 11. Kat
Tel: (312) 202 61 46/  (312) 202  61 31