Genel Bilgiler

Anabilim Dalımız, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde faaliyet göstermekte olan Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalının, 17 Mayıs 2002 tarihinde iki ayrı anabilim dalı haline dönüştürülmesiyle faaliyetlerine başlamıştır. Anabilim Dalımız; Dr. Sedat DEMİRCAN başkanlığında kurulmuş ve aynı dönemde Dr. İsmail Cüneyt KURUL görev almıştır. 2010 yılında Dr. Abdullah İrfan TAŞTEPE, 2012 yılında Dr. Olgun Kadir ARIBAŞ ve Dr. Ali ÇELİK'in katılımıyla Anabilim Dalı kadromuz genişlemiştir.

Misyonumuz; evrensel değerler ışığında, tıp, bilim ve teknoloji birikiminden yararlanarak ülkemiz geleceği için nitelikli cerrahlar yetiştirmek, sağlığın korunması ve hastaların tekrar sağlıklarına kavuşturulmasında toplumun yararını önceleyen sağlık hizmetini sunmaktır.

Vizyonumuz; Tıp Fakültesi eğitiminin bir parçası ve modern cerrahi uygulamalarının deneyimli bir ekip ile yürütüldüğü uzmanlık eğitim merkezi olarak; üreteceği bilgi ve sağlık hizmeti ile ulusal ve uluslararası tıp alanında öncü bir anabilim dalı olmaktır.

11 yatak kapasiteli servisimiz, 2 yoğun bakım yatağımız ile hizmet vermekte olan Anabilim Dalımızda; 4 Öğretim Üyesi, 1 Öğretim Görevlisi, 4 Araştırma Görevlisi ve 6 Hemşire görev yapmaktadır. Anabilim Dalımızda yıllık ortalama 4500 üzerinde hastaya poliklinik hizmeti, 600 üzerinde hastaya cerrahi tedavi uygulanmaktadır.

 

Verilen Hizmetler

Anabilim Dalımızda;
  • Erişkin ve pediatrik yaş grubunun her türlü toraks patolojileri cerrahisi,
  • Akciğer kanserinin (malign, benign) teşhisi, evrelendirilmesi ve cerrahi tedavileri,
  • Trakea cerrahisi,
  • Plevra hastalıklarının cerrahisi (benign ve malign tümörleri, ampiyem, effüzyonlar, vb.),
  • Toraks duvarı maligniteleri, mediastinal patolojiler, diyafragma hastalıkları, özefagus cerrahisi,
  • Akciğerin kistleri, bronşektazi, paraziter hastalıkları, hiperhidrozis ve diğer patolojilerde modern göğüs cerrahisi teknikleri ile cerrahi girişimler uygulanmaktadır.

Doktorlarımız

Nasıl Randevu Alabilirim?

Nasıl Randevu Alabilirim?

Anabilim Dalımızda sağlık hizmeti, acil durumlar dışında randevulu olarak sunulmaktadır.

Telefon İle Randevu

Poliklinik randevularımız her hafta cuma günü açılarak, haftalık verilmektedir.

Çağrı merkezimizden hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında telefonla randevu verilmektedir. Randevu telefonumuz 0312 911 48 48'i arayarak randevu alabilirsiniz.

Telefonla randevu alırken, T.C. kimlik numaranızı hazır bulundurunuz ve lütfen randevu sekreterinin soracağı soruları doğru cevaplayınız.

Diğer Randevu Bilgileri

Öğretim üyeleri muayenesi için; A Blok 5. kat Öğretim Üyeleri sekreterliğine bizzat başvurabilir veya (312) 202 58 90 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Randevu tarihinizde, size verilen randevu saatinden yarım saat önce poliklinikte olunuz. Resmi işlemleriniz esnasında T.C. kimlik numaranızın olduğu resmi kimliğin ibraz edilmesi gerektiğinden, yanınızda bulundurunuz.

 

Akış Şeması

İletişim

Göğüs Cerrahisi Kliniği: D Blok 3. Kat
Tel: (312) 202 40 90

Göğüs Cerrahisi Polikliniği: A Blok 4. Kat
Tel: (312) 202 40 90

Göğüs Cerrahisi Öğretim Üyeleri Polikliniği: A Blok 5. Kat
Tel: (312) 202 58 90