Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığına "SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı" Bağışı

28 Mart 2017 Salı 00:00

16.03.2017 tarihinde Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından, Hastanemize, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı tarafından kullanılmak üzere SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlanmıştır. Bu cihaz, ameliyat sırasında, mikrovasküler kan akımını ve doku perfüzyonunu gösteren ilk ve en ileri teknolojiyi içermektedir. Bu cihazın kullanıma girmesiyle, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahide, özellikle serbest doku aktarımları ve flep cerrahisinde büyük kolaylıklar sağlanması, ameliyat başarısının ciddi ölçüde artması ve komplikasyon oranlarının düşmesi beklenmektedir. Ayrıca, çok sayıda klinik ve deneysel araştırma yapılmasına da olanak sağlayacak bu cihazın, akademik anlamda da Üniversitemize önemli katkılarının olması beklenmektedir.

Hastanemize yapmış oldukları değerli katkılarından dolayı TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’na ve bu cihazın hastanemize kazandırılmasında emeği geçen Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalımız Öğretim Üyelerine teşekkür ederiz.

Prof. Dr. Alper CEYLAN (Rektör Yardımcısı)

Prof. Dr. Sühan AYHAN (Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

Prof. Dr. Seyhan ÇENETOĞLU (Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı)

Prof. Dr. Türker ÖZKAN (İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı, El Cerrahisi Bilim Dalı Öğretim Üyesi. Vakıf Temsilcisi)

Doç. Dr. Serhan TUNCER (Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

Doç. Dr. Ahmet DEMİRCAN (Başhekim)

Doç. Dr. Hakan TUTAR (Başhekim Yardımcısı)