DÜNYANIN GELECEĞİ İÇİN IŞIKLARI KAPATIYORUZ!

Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) dünyadaki iklim değişiklerine dikkat çekmek için 2007’den bu yana düzenlediği Dünya Saati (Earth Hour) etkinliği 6 Nisan günü 7 kıtadan 135 ülkenin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

‘Doğa ve insan için yeni bir başlangıç’

Dünya Saati’nin bu yılki teması ‘Doğa ve insan için yeni bir başlangıç’ olarak belirlendi. Gazi Üniversitesi Hastanesi Pediatri Anabilim Dalı 6 Nisan Cumartesi akşamı 20:30-21:30 saatleri arasında ışıkları kapatıp, ‘Bi dünya Masal’ etkinliği düzenleyecek. Çocukların ellerinde fenerleriyle bir saat boyunca dünya ve doğa temalı masallar dinleyip keyifli dakikalar geçirmesi hedefleniyor. Etkinlik boyunca çocukların dünya ile ilgili hayallerini anlatan kısa video ve fotoğraflar da çekilip, #dünyasaati tagıyla dijital platformlarda paylaşılacak.

Gazi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Demircan uluslararası bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmanın önemi vurgu yaparak, “Yapılan araştırmalar, küresel ısınmadan kaynaklı iklim değişikliğinin insan sağlığı üzerinde olumsuz durumlara neden olduğunu gösteriyor. İklim değişiklikleri Kalp, solunum yolu, bulaşıcı, alerjik bir takım hastalıkları tetikliyor. Dünyanın ateşi çıktı ve böyle devam ederse daha da artmaya devam edecek. Bu sebeple küresel ısınmada farkındalık için yapılan bu etkinliğe Gazi Hastanesi olarak biz de destek veriyoruz” ifadelerini kullandı.