Çalışanlarımızın CoronaVac Aşılama Süreci

16 Ocak 2021 Cumartesi 15:56

Hastanemizde Doktor, Hemşire ve Sağlık Çalışanlarının CoronaVac Aşılama Süreci Başladı

Koronavirüs salgının başından itibaren pandemi hastanesi olarak hizmet vermeye devam eden, bu süreçte doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarının özverili gayretiyle hiç durmadan çalışmaya devam Gazi Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde COVID-19’a karşı Sinovac aşılama süreci başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Bilim Kurulu üyelerinin Sinovac aşısı olmasının ardından Gazi Üniversitesi üst yönetimi de toplumumuza örnek olmak adına aşı oldular. Gazi Üniversitesi Sağlık Araştırma Uygulama Merkezi olarak hastanemizde gerçekleştirilen aşı programına Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız’ın yanı sıra, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fazlı Polat, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Alper Ceylan, Başhekimimiz Prof. Dr. Mehmet Arhan, Hastaneler Başmüdürü Figen Bucak ve hastanemiz yöneticileri katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Yıldız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu üyeleri milletimize örnek olmak adına aşı olduklarını vurgu yaparak, “Biz de üniversitemizin üst yönetim olarak milletimize örnek olmak adına bugün Sinovac aşısını olduk. Aşının en kısa zamanda ülkemize sağlık getirmesini diliyorum. Aşılanmanın sonunda maskesiz güzel günlere dönmeyi temenni ediyor, aşının ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Gazi Hastanemizde aşılanma sürece doktorlar ve sağlık personeliyle devam etti. İki gün içinde personelimizin büyük bir kısmı başarıyla aşılandı. Aşılama kişiye özel karekod uygulaması ile yapıldı. 81 ilde eşzamanlı on binlerce sağlık çalışanı aşılanırken, hastanemizde aşılama mesaisi gece saatlerine kadar devam etti ve başarıyla aşılanma süreci büyük ölçüde tamamlandı. Hastanemizde kurulan aşı odalarında bundan sonra risk gruplarına göre sırası gelenlere aşılama yapılmaya devam edilecek.

Başhekimimiz Prof. Dr. Mehmet Arhan aşılama sürecinin riskli grup olmaları ve sağlık hizmetinin daha güvenli şekilde verilebilmesi adına öncelikli ve en riskli olan sağlık çalışanlarından başladığını söyledi. Prof. Dr. Mehmet Arhan aşılanma sürecinde hiçbir olumsuzluk yaşanmadığını bundan sonra risk gruplarına göre belirlenecek hastalara sırasıyla hastanemizde aşılanma yapılacağını belirtti. Prof. Dr. Mehmet Arhan ilk aşılanmanın ardından 28 gün sonra ikinci doz aşının yapılacağını da sözlerine ekledi.

 

Basında yer alan haberler

Kanal 7