Gazi Üniversitesinin Hemşirelerinden ‘’Hemşireler Günü’’ İçin Özel Klip

12 Mayıs 2021 Çarşamba 13:40

12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası

Gazi Üniversitesinin Hemşirelerinden ‘’Hemşireler Günü’’ İçin Özel Klip

 Gazi Üniversitesinin hemşireleri  severek yaptıkları mesleklerini, hazırladıkları bir klip ile anlattılar.

Gazi Üniversitesi Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan hemşireler, 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla hazırladıkları kliple, koronavirüs salgını sürecinde büyük fedakarlıklar gösteren meslektaşlarının mesajlarını paylaştılar. Hemşire olmanın ne demek olduğunu birer cümleyle anlatan hemşireler, bu zorlu günlerde görevlerinin kutsallığı bilinciyle kamera karşına geçerek mesleklerini ne denli büyük bir tutkuyla icra ettiklerini ifade ettiler. 


 Koronavirüs salgını sürecinde hastane koridorlarında verdikleri mücadeleleri anlatırken, hemşirelerin kimi yaşadığı duygusal anları kimi ise mesleğinin güzel yanlarını dile getirdi.


Hemşireler Gününü kutlayan Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, "Hemşirelerimizin göstermiş olduğu fedakarlığın paha biçilemez olduğu bu dönemde; mücadelelerinin farkındayız ve onların yanındayız. Bizler sağlığa uzanan bu yolda beraber yürüyen çalışma arkadaşlarıyız. Hiçbir koşulda hastalarını ihmal etmeyen özverili, fedakâr ve kahramanca çalışan tüm hemşirelerimizin ‘Hemşireler Günü' kutlu olsun” dedi.
Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız; bu özel günün anısına Gazi Hastanesinin tüm bölümlerinde görev yapan hemşireler adına, Üniversitemizin ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Ankara’da oluşturulan hatıra ormanında fidanlar dikildiğini ve sertifikalarının da hemşirelere hediye edildiğini belirtti.

Hastanemizin fedakar neferleri hemşirelerimizin 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası kapsamında hazırlamış oldukları video ve basında çıkan haberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.dha.com.tr/yurt/hemsirelerden-hemsireler-gunu-icin-klip/haber-1826144

https://www.haberler.com/hemsirelerden-hemsireler-gunu-icin-klip-14122944-haberi/

https://youtu.be/23s8ZvD7NRw