SAĞLIK TURİZMİNDE BİR İLK

21 Mart 2019 Perşembe 14:33

Gazi Üniversitesi Sağlık Turizminde Öncü Hastane Oldu

 

Sağlık Bakanlığının ulusal politika hedefleri arasında yer alan sağlık turizminin kamuda arttırılması hedefi, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesini harekete geçirdi ve Hastane uluslararası hasta kabulünü arttırmak ve hastalara daha nitelikli hizmet vermek amacıyla yetkilendirilmiş uluslararası sağlık turizmi aracı kuruluşu ile iş birliği yaptı.

Sağlık turizmi konusunda yetkili acente olarak faaliyet gösteren Medicamap yetkilileri ile Gazi Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Gazi Hastanesi Başhekimliği sözleşme imzaladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Ahmet DEMİRCAN, Uluslararası Hasta Merkezi Müdürü ve aynı zamanda Hastanenin Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat DİZBAY ile sağlık turizmi aracı kuruluşu Medicamap yetkilileri arasında imzalanan sözleşme uyarınca hastanenin uluslararası hastalarla ilgili aracı kurum işlemlerini artık Medicamap yönetecek.

Acente, hastanenin sağlık turizmi kapsamında tanıtım faaliyetleri de dahil olmak üzere hastaların ülkeler arası ulaşım, havaalanı transferleri, konaklama, refakatçı, tercüman,  gibi süreçlerin başından sonuna kadar ihtiyaç duyulan tüm aşamalarda hizmet verecek.

İmzalanan bu sözleşme ile birlikte Türkiye’de ilk kez bir kamu hastanesi sağlık turizmi kapsamında profesyonel aracılık hizmeti almaya başlayacak.