444 48 48

Gazi Hastanesi Beşevler / ANKARA

Genel Bilgiler

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı; 1992 yılında Bilim Dalı, 1996 yılında Anabilim Dalı olmuştur.

Anabilim Dalımız; Çocuk ve ergen psikiyatrisi alanında araştırma görevlisi yetiştirmenin dışında, kendi üniversitemiz ve diğer eğitim kurumlarının Psikiyatri ve Pediatri Anabilim Dalı araştırma görevlilerine Çocuk Psikiyatrisi rotasyon eğitimleri sunmaktadır.

Anabilim Dalımızda; 3 Öğretim Üyesi, 2 Psikolog, 1 Sosyal Hizmet Uzmanı ve 4 Araştırma Görevlisi görev yapmaktadır ve haftada ortalama 300 hasta ayaktan tedavi edilmektedir.

Verilen Hizmetler
  • Anabilim Dalımızda başvuru yapan bebek, çocuk ve ergenlere; ruhsal ve bilişsel değerlendirme, danışma ve psikopatolojilerine yönelik tedavi hizmeti verilmektedir.
  • 0-18 yaşları arasındaki bebek, çocuk ve gençlerin ruhsal sorunlarına yönelik; aile, öğretmen, okul ve ilgili kurumlarla işbirliği içerisinde çalışılmaktadır.
  • Anabilim Dalımızda araştırma görevlileri ilk başvuru ve kontrol hastalarının muayenelerini yapmakta ve öğretim üyelerinin gözetimi altında hasta takiplerini sürdürmektedirler.
  • Çocuk ve ergenlerin psikometrik değerlendirmeleri kapsamında gerektiğinde uzman psikologlar tarafından nöropsikolojik testler, zeka testleri ya da gelişimsel tarama testleri uygulanmaktadır.
  • Polikliniğimizde psikofarmakolojik tedavilerin yanısıra bireysel terapi, oyun terapisi, aile terapisi, bilişsel davranışçı tedaviler uygulanmaktadır.
  • Sosyal Hizmet Uzmanı tarafından psikososyal değerlendirmesi yapılan çocuk ve ailelerine yönelik, sosyal hizmet müdahaleleri ve danışmanlık hizmeti verilmektedir.
Nasıl Randevu Alabilirim?

Anabilim Dalımızda sağlık hizmeti randevulu olarak verilmektedir.

Telefon İle Randevu

Poliklinik randevularımız her hafta cuma günü saat 14.00'da açılmak üzere, haftalık verilmektedir.

Çağrı merkezimizden hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında telefonla randevu verilmektedir. Randevu telefonumuz 444 48 48'i arayarak randevu alabilirsiniz.

Telefonla randevu alırken, T.C. kimlik numaranızı hazır bulundurunuz ve lütfen randevu sekreterinin soracağı soruları doğru cevaplayınız.

Diğer Randevu Bilgileri

Öğretim üyeleri muayenesi için; C Blok 4. Kat Öğretim Üyeleri sekreterliğine bizzat başvurabilir veya (312) 202 54 26 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Randevu tarihinizde; size verilen randevu saatinden yarım saat önce poliklinikte olunuz. Resmi işlemleriniz esnasında T.C. kimlik numaranızın olduğu resmi kimliğin ibraz edilmesi gerektiğinden, yanınızda bulundurunuz.

İletişim

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı: C Blok 4. Kat
Tel: (312) 202 54 26

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyeleri Polikliniği: C Blok 4. Kat
Tel: (312) 202 54 26

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği: C Blok 4. Kat
Tel: (312) 202 54 26

Doktorlarımız
Kaybettiğimiz DeğerlerSaygıyla anıyoruz...

Anabilim Dalı Duyuruları
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı bünyemizde muayene olmak için randevu alınması gerekmemektedir. Muayene olmak için resmi işlemlerinizi yaptırdıktan sonra sıra numarası alarak muayene olabilirsiniz.